..
fight til the end

17 | 21459
 
 
2009-04-17
Odsłon: 1307
 

Czasami trzeba zawrócić tuż przed...

 jestem pasjonatką gór. co prawda nie praktykuję aż tak często, ale wiem, że góry są częścią mnie,zajmują miejsce w moim sercu. Nigdzie indziej jak nie w górach nie czuję się tak wolna. Pomimo tego, że człowiek w górach jest niczym mała mrówka , to ma świadomość dokonywania rzeczy, których na codzień by nie zrobił. 

Lecz w górach jak i w życiu codziennym mamy do czynienia z rozsądkiem i uczuciami.

Czego słuchać w górach? tego co podpowiada serce? czy kierować się rozsądkiem i wyjść na prostą?

Każdy z nas ma swoje priorytety i zasady, którymi się kieruje. 

Jednak co zrobić gdy chodzi o ludzkie życie?


nie tak dawno w telewizji leciał film o tragedii podczas wspinaczki komercyjnej z 1996 roku na Mount Everest. Z takimi gorami nie ma żartów. Najważniejsze jest zdrowie, dobrze ułożony plan zawierający wszystkie możliwe wyjścia awaryjne podczas zagrożenia, a przede wszystkim zdrowy rozsądek. Tu liczy się czas i wszelkie wyliczenia co do wejścia i zejścia. 

Oglądając film w pewnym momencie doszło do załamania pogody. Ludzie o zdrowym rozsądku zawróciliby. Ale nie tamci. Pomimo tego,że było już za późno na wejście, postanowili osiągnąć swój cel kosztem życia.

Czy nie warto było poczekać? czy warto było kierować się buzującymi emocjami?

Nie wiem co bym zrobiła w takiej sytuacji będąc tuż przed szczytem. Ale wiem jedno. Grupa, która potrafiła trzeźwo ocenić sytuację, zawróciła. I to są własnie wspinacze. 

Czasami właśnie tak jest, że trzeba zawrócić będąc tuż przed aby w przyszłości zdobyć to z czego się zrezygnowało, a czasami o wiele wiele więcej.  Często zdarza się, że dążysz do czegoś, aż tu nagle na twojej drodze pojawia się inny cel, który od tej chwili będzie "spędzał Ci sen z powiek". Pamiętajcie o drodze, o możliwościach jakie ona niesie, a wtedy osiągniecie cel, który jest waszym celem, a który niekoniecznie był wam znany kiedy byliście na starcie swoje "podroży". 


Każdemu życzę przyżycia i zdobycia swojego życiowego celu, i by nigdy na Waszych drogach nie spotkać trudności. 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
ZAPISZ
 


Archiwum wpisów
 

Pn

Wt

Sr

Czw

Pt

So

Nd